A spart gheaţa. Gloria învinge la Cluj şi aduce primele puncte pentru Buzău în Liga 1

De patru etape a avut nevoie echipa de futsal de la SCM Gloria Buzău pentru a obţine primele puncte în actuala stagiune a Ligii 1. Gruparea din Crâng a reuşit astăzi să se impună la Cluj Napoca în faţa formaţiei locale – CFF Clujana cu scorul de 5-4, prin golurile marcate de Ion Dumitru, Paul Isac, Cornel Ticolo (2) şi Alin Bălan.
Ionel Turturică şi Iulian Trăsnea au avut la dispoziţie următorul lot de jucători: George Sava, Andrei Goicea, Alin Bălan, Cornel Ticalo, Ion Dumitru, Paul Isac, Ionuţ Vişan, Răzvan Radu, Cosmin Minoiu, Lucian Trăsnea, Andrei Braşoveanu, Andrei Croitoru şi Andrei Cîrstea.
Pentru buzoieni urmează duelul cu Bukovina Vicov Suceava, duel programat duminică, de la orele 13.00, în Sala Sporturilor „Romeo Iamandi”.