Piticii Voinicii la Gloria Buzău

Clubul nostru a avut parte de una dintre cele mai frumoase surprize, care a însuflețit și a adus bucurie pe întreg stadionul Gloria!

Grupa mijlocie „C” Piticii Voinicii, de la Grădinița cu Program Prelungit nr. 8 din Buzău, însoțiți de către doamnele profesor învățător preșcolar Rodica Mardare și Elena Cristina Voicu, au vizitat astăzi sediul clubului SCM Gloria Buzău și stadionul Municipal „Gloria”.

Au fost întâmpinați în holul clubului de către domnul director Ion Cazan, iar gazdă celor mici le-a fost Costin Stanciu, antrenor coordonator al secției karate, din cadrul clubului nostru, care s-a distrat grozav alături de copii.

Puștii noștri ne-au arătat că se pricep foarte bine la sport, s-au bucurat tare mult să viziteze sala de forță, unde au văzut cum se antrenează sportivii de performanță și au dovedit că au un mare talent la fotbal, reușind să înscrie foarte multe goluri.

Le mulțumim că ne-au adus aminte de copilărie și de cât de important este să te bucuri de o dimineață sportivă!