Gloria neînvinsă acasă în turul campionatului

Ieri, Sala Sporturilor a fost martora unei noi victorii a fetelor de la SCM Gloria Buzău, de data aceasta împotriva echipei CSM Slatina. A fost ultima partidă din turul campionatului pe care fetele au desfășurat-o acasă, reușind ca, pe teren propriu, să nu se lase învinse de nici o adversară.

Meciul a fost unul foarte frumos, destul de echilibrat în prima repriză, însă, după pauză, fetele noastre au făcut din nou spectacol, primind, la final, ovații din partea întregului public prezent în sală.

La pauză scorul a fost egal, 12-12, dar, la sfârșitul partidei, tabela de marcaj a arătat 27-18 pentru echipa noastră.

Și de această dată sportivele buzoiene au demonstrat că vedeta pe teren este ECHIPA, fetele completându-se perfect și reușind să înscrie prin 10 marcatoare: Ilie (7 goluri), Apetrei (4 goluri), Simion (3 goluri), Iuganu (3 goluri), Condurache (3 goluri), Gavrilă (2 goluri), Rotaru (2 goluri), Mărginean (1 gol), Petruș (1 gol), Stoleru (1 gol).

Următorul meci al echipei noastre va avea loc în data de 14 ianuarie, în Cupa României, împotriva formației ACS Spartac UNEFS București, iar acasă, suporterii sunt așteptați pe 29 ianuarie, la Sala Sporturilor „Romeo Iamandi” când vom înfrunta ocupanta locului 3, CSM București.

Credit foto: Liviu PK Stoica