Gloria Buzău s-a calificat în Final Four-ul Cupei României

Aseară s-a desfășurat, la Buzău, partida din sferturile de finală ale Cupei României FAN Courier, dintre SCM Gloria Buzău și CS Minaur Baia Mare. Deși prima repriză s-a încheiat cu un avantaj minim din partea oaspeților (8-9), finalul de partidă a adus victoria pentru elevele lui Ovidiu Mihăilă, care s-au desprins decisiv spre ultimele minute, scorul final fiind 23 – 20.

SCM Gloria Buzău – CS Minaur Baia Mare 23-20 (8-9) Arbitri: Bogdan Stark / Romeo Ștefan

Buzău: Blazek, Mîrcă-Olariu, Iordache – Rotaru 9, Ilie 5, Simion 3, Subțirică-Iovănescu 2, Șelever 2, Petruș 2, Stoleru, Khouildi, Petrovic, Apetrei, Condurache, Munteanu. Antrenor: Ovidiu Mihăilă.

Baia Mare: Enache, Măzăreanu – Popa 7, Shteriova 3, Burlachenko 3, Hotea 3, Cîrstea 2, Rysankova 2, Polocoșer, Seraficeanu, Lisewska, Bondar, Szolosi, Conache, Tămaș, Argyelan. Antrenor: Costică Buceschi.

Credit foto: Liviu PK Stoica